ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3091102
*
nr 309 1102
Spegel
Förgylld, H.82
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 13 april 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 14:39:21
1
200 kr
10/4 15:35:12
2
200 kr
10/4 15:37:23
2
250 kr
11/4 21:28:22
3
350 kr
12/4 19:22:33
4
650 kr
12/4 20:29:32
3
450 kr
12/4 20:30:11
3
550 kr
12/4 20:32:03
3
600 kr
12/4 20:32:34
3
650 kr
12/4 20:33:49
3
ledande budet*
13/4 01:45:37
3
Vinnande bud
13/4 01:46:26
3
justering av budtak
13/4 01:47:19
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 309 1102
Spegel
Förgylld, H.82
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 13 april 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 14:39:21 | 1 | 200 kr |
10/4 15:35:12 | 2 | 200 kr |
10/4 15:37:23 | 2 | 250 kr |
11/4 21:28:22 | 3 | 350 kr |
12/4 19:22:33 | 4 | 650 kr |
12/4 20:29:32 | 3 | 450 kr |
12/4 20:30:11 | 3 | 550 kr |
12/4 20:32:03 | 3 | 600 kr |
12/4 20:32:34 | 3 | 650 kr |
12/4 20:33:49 | 3 | ledande budet* |
13/4 01:45:37 | 3 | Vinnande bud |
13/4 01:46:26 | 3 | justering av budtak |
13/4 01:47:19 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23